Začenjamo s Predšolsko bralno značko

Domov » Blog » Obvestilo » Začenjamo s Predšolsko bralno značko

V Tednu otroka začenjamo s predšolsko bralno značko, ki bo trajala vse do začetka maja 2019. Kartončke otroci dobijo, ko v knjižnico prinesejo prvo risbico. Cilj tega projekta je spobujati družinsko branje in predbralne navade, navado obiskovanja v knjižnici in ljubezen do knjige. Družine s predšolskimi otroki prisrčno vabimo, da se nam pridružijo!

Pravila ostajajo enaka kot prejšnja leta:

• otroci s pomočjo staršev in knjižničarja v knjižnici izberejo slikanico oz. jo izberejo iz zabojčka s priporočili;
  • starši otroku doma slikanico večkrat preberejo;
  • otrok likovno povzame vsebino slikanice – nariše preprosto risbico (na format A4)
  • risbico prinese v knjižnico, kjer dobi evidenčni kartonček;
  • za pridobitev priznanja mora otrok prinesti 5 risbic (vsaka risbica naj bo na listu formata A4) v obdobju od oktobra 2018 do 4. maja 2019;
  • na hrbtni strani risbice morajo biti obvezno napisani ime in priimek otroka ter avtor in naslov slikanice;
  • konec maja oz. v začetku junija bo zaključek predšolske bralne značke s prireditvijo za otroke in starše.

Dragi otroci in starši – berite skupaj in odkrivajte zakladnico modrosti in doživetij, ki jih ponujajo knjige in branje.