Knjižnica pod krošnjami – julija in avgusta pred Knjižnico Logatec

Domov » Blog » Obvestilo » Knjižnica pod krošnjami – julija in avgusta pred Knjižnico Logatec

Od ponedeljka do petka, od 17.00 do 20.00

Pod lipama pred knjižnico

• Knjižnica pod krošnjami nudi prostor za umirjeno listanje in prebiranje v senci dreves.
  • Na voljo so knjige za vse starosti in okuse, ki jih lahko prebirate na lokaciji (ne morete si jih izposoditi).
  • Na voljo so tudi nekateri časopisi in revije.
  • K branju v senci vabimo tudi Poletavce, ki se jim bodo za pol ure branja v zloženko podpisali naši prostovoljci.
  • V primeru slabega vremena (neugodne vremenske napovedi) Knjižnica pod krošnjami odpade.

Spremljevalni program

srede ob 17.00 – Pravljica za otroke

Gospa Majda bo otrokom povedala ali prebrala pravljico.

četrtki od 17.00 do 19.00 – Igre za vse

V tem času bodo na voljo igre iz knjižnične igroteke, ki jih boste lahko igrali v senci dreves.

Poletna bralna čajanka pod krošnjami

Bralna čajanka je debatni krožek ljubiteljev knjig in branja, kjer se pogovarjamo o knjigah, ki smo jih prebrali. Je odprtega tipa, zato so vobaljeni vsi, ki jih zanima knjigoljubno druženje. Bralna čajanka bo poleti gostovala v Knjižnici pod krošnjami, v primeru slabega vremena pa v čitalnici Knjižnice Logatec.

v četrtek, 13. julija, ob 19.00 : Poletno branje – lahko ali zahtevno?

Nekateri poleti raje posegajo po lahkotnejši literaturi, spet drugi prosti čas izkoristijo za branje zahtevnejših knjig. Nekateri raje berejo leposlovje, drugi strokovne/poljudnoznanstvene knjige. Kakšen je pa vaš okus? Vsak naj s seboj prinese tri poletna knjižna priporočila.

v četrtek, 17. avgusta, ob 19.00: Literarne nagrade – pro et contra

Literarne nagrade velikokrat vplivajo na izbiro branja. Ni pa nujno, da so bralcem nagrajene knjige vedno všeč. Tokrat se bomo pogovarjali o (“upravičeno?”) nagrajenih knjigah. Vsak naj pripravi primer (do tri) kakšne nagrajene knjige, ki mu je ali ni bila všeč.